T810-600B-TR
Contact Now
T810-600B-TR
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Voltage - Off State : 600 V
Series : -
Mfr : STMicroelectronics
Supplier Device Package : DPAK
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 8 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 10 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 80A, 84A
Package / Case : TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 15 mA
Base Product Number : T810
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Description : TRIAC SENS GATE 600V 8A DPAK
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : T810-600B-TR
Contact Now
TRIAC Logic - Sensitive Gate 600 V 8 A Surface Mount DPAK